top of page

Masaj ve faydaları nelerdir ?

Güncelleme tarihi: 15 Nis

Masaj faydaları nelerdir?

Kendimizi yorgun ve bitkin hissettiğimizde ilk aklımıza gelen kese köpük ve masajdır. Boş bir vakit ayırabildiğimiz an en yakın masaj salonu'na giderek rahatlamak isteriz. Rahatlatan özellikleri olan bu terapilerin bilmediğimiz faydaları da var. +90 5522022933

Doğadan elde edilen aromalardan yararlanılarak profesyonel masör yada masözler tarafından uygulanan masaj terapileri ile ağrılarınızın azaltılması mümkün.


Antalyada masaj güncel fiyatlar için +90552 2022933 whatsapptan yada telefonla arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaslar ve kemiklerin ağrılarının azaltılması için yaptırılan masaj hizmetinin faydaları çoktur. Bunların arasında en mühim olanı, stres kaynaklı rahatsızlıkların oluşmasını engellemektir. Terapi esnasında bedenimiz stresten uzaklaşır, ferahlık hissederiz. Bilirsiniz ki yaşadımız zamanda stres günümüz hastalığına dönüşmüş durumdardır. Zamanımızda da tıp dünyasının uzlaştığı mevzulardan biri yine , stres kaynaklı olarak birçok rahatsızlığın çok fazla gözlendiğidir.

Kanser gibi rahatsızlıkların oluşmasında stresin önemli etkisi olduğu düşünülmektedir. Bedenimizde stres'in olumsuz etkileri olur, bunların bazıları geçici bazıları ise kalıcı etkilerdir. Geçici olanlar tansiyon yükselmesi, kalp ritminde hızlanma vb. örnekler verebiliriz. Kalıcı olanlar saçlarda dökülme ve beyazlama örnek verebiliriz.

Büyük kentlerde yaşayan insanların hemen hergün defalarca strese maruz kaldıklarından stresin üzerlerinde yarattığı etkilerden kaçabilmek için belirli bir düzende yöntem bulunmasının da önemi de anlaşılmalıdır.


Muntazam masaj yaptıranlar stresin etkilerini azaltılabilir. Masaj ile bedenin ferahlaması ve stres salgılayan hormonların yavaşlatılması ile yaşanan bu hadise, cildin yaşlanmasını da yavaşlatır. Diğer bir faydası ise kan dolaşımı sistemini uyararak kanın akışını hızlandırır. Kan dolaşımında kanın hızlanması ise, cildimizdeki ve dokularımızdaki yaralanmaların hızla iyileşmesine katkı sağlar.


Web : www.antalyahamammasajsalonu.com


Arapsuyu Akdeniz Blv. 88 Konyaaltı/Antalyaantalya masaj spa - antalya masaj- antalya hamam sauna

REZERVASYON

+90 552 202 29 33

ADRES

WEB :
55 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page