Web Analytics
top of page

Masajın faydaları nelerdir ?

Güncelleme tarihi: 22 Oca

Kendimizi yorgun ve bitkin hissettiğimizde ilk aklımıza gelen masajdır. Boş bir vakit ayırabildiğimiz an en yakınımızdaki spa merkezine giderek rahatlamak isteriz. Rahatlatan özellikleri olan bu terapilerin bilmediğimiz faydaları da var.

Doğadan elde edilen aromalardan yararlanılarak profesyonel masör yada masözler tarafından uygulanan masaj terapileri ile ağrılarınızın azaltılması mümkün.

Kaslar ve kemiklerin ağrılarının azaltılması için yaptırılan masaj terapilerinin faydaları çoktur. Bunların arasında en mühim olanı, stres kaynaklı rahatsızlıkların oluşmasını engellemektir. Terapi esnasında bedenimiz stresten uzaklaşır, ferahlık hissederiz. Bilirsiniz ki yaşadımız zamanda stres günümüz hastalığına dönüşmüş durumdardır. Zamanımızda da tıp dünyasının uzlaştığı mevzulardan biri yine , stres kaynaklı olarak birçok rahatsızlığın çok fazla gözlendiğidir.

Kanser gibi rahatsızlıkların oluşmasında stresin önemli etkisi olduğu düşünülmektedir. Bedenimizde stres'in olumsuz etkileri olur, bunların bazıları geçici bazıları ise kalıcı etkilerdir. Geçici olanlar tansiyon yükselmesi, kalp ritminde hızlanma vb. örnekler verebiliriz. Kalıcı olanlar saçlarda dökülme ve beyazlama örnek verebiliriz.

Büyük kentlerde yaşayan insanların hemen hergün defalarca strese maruz kaldıklarından stresin üzerlerinde yarattığı etkilerden kaçabilmek için belirli bir düzende yöntem bulunmasının da önemi de anlaşılmalıdır.


Muntazam masaj yaptıranlar stresin etkilerini azaltılabilir. Masaj ile bedenin ferahlaması ve stres salgılayan hormonların yavaşlatılması ile yaşanan bu hadise, cildin yaşlanmasını da yavaşlatır. Diğer bir faydası ise kan dolaşımı sistemini uyararak kanın akışını hızlandırır. Kan dolaşımında kanın hızlanması ise, cildimizdeki ve dokularımızdaki yaralanmaların hızla iyileşmesine katkı sağlar.


Güncel fiyatları için whatsapptan bizimle iletişime buradan geçebilirsiniz.


Rezervasyon : +90552 202 2933


Web : www.antalyahamammasajsalonu.com


Arapsuyu Akdeniz Blv. 88 Konyaaltı/Antalyaantalya masaj spa - antalya masaj- antalya hamam sauna

REZERVASYON

+90 552 202 29 33

ADRES

WEB :
46 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page