Salonumuzda uygulanan masaj çeşitleri

aksu-masaj-hamamları-salonları.jpg

Klasik Masaj

Klasik masaj, gerginlik veya kas ağrısı gibi kas-iskelet sistemi şikayetlerine yardımcı olur. Ancak masaj tedavisi migren, baş ağrısı, psikolojik gerginlik, huzursuzluk ve stres için de oldukça popülerdir. Klasik masaj, psikosomatik denilen rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır.

antalya masaj salonları.jpg

Medikal Masaj

Tıbbi masajlar,  bir doktor tarafından teşhis edilen tıbbi durumları gidermek için tasarlanmış bir masaj tedavisi şeklidir. Medikal masaj tedaviniz sırasında masaj terapistleri, tıbbi durumunuzu tedavi etmek için farklı masaj teknikleri ve prosedürleri kullanabilir. Tıbbi masajlar genellikle 30 dakikalık veya 1 saatlik zaman dilimlerinde gerçekleşir.

sırt Masajı

Spor Masajı

Spor yapmak gibi bir kasta tekrarlayan kullanım yaralanmanız varsa, spor masajı iyi bir seçenektir. Spor yaralanmalarını önlemeye yardımcı olabileceğinden, yaralanmalara yatkınsanız da iyi bir seçenektir. Esnekliği ve performansı artırmak için spor masajını da kullanabilirsiniz. Ek olarak, spor masajı ağrı, kaygı ve kas gerginliğini gidermek için kullanılabilir.

masaj-salonları-hamam-kepez.jpg

Sıcak Taş Masajı

Sıcak taş masajı, kas ağrısı ve gerginliği olan veya sadece rahatlamak isteyen kişiler için en iyisidir. Bu tür terapötik masaj İsveç masajına benzer, sadece masaj terapisti ellerinin yerine veya ellerine ek olarak ısıtılmış taşlar kullanır. Isıtılmış taşlar kullanarak kas gerginliğini azaltır, kan akışını iyileştirir ve ağrıyı giderir. Sıcak taş masajı, kas gerginliğini hafifletmeye, kan akışını iyileştirmeye, ağrıyı hafifletmeye, gevşemeyi teşvik etmeye ve stresi hafifletmeye yardımcı olabilir.

antalya konyaaltı hamam sauna.jpg

Aromatherapy masajı

Aromaterapi masajları, masajlarına duygusal olarak iyileştirici bir bileşen eklemek isteyenler için en iyisidir. Bu masaj türü, ruh halinizi iyileştirmeye, stres ve kaygıyı azaltmaya, depresyon belirtilerini azaltmaya, kas gerginliğini
hafifletmeye ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

hamam sauna masaj.jpg

Derin Doku Masajı

Derin doku masajı, İsveç masajından daha fazla basınç kullanır. Ağrı, yaralanma veya dengesizlik gibi kronik kas problemleriniz varsa bu iyi bir seçenektir. Sıkı kasları, kronik kas ağrısını ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Derin doku masajı sırasında, masaj terapistiniz, kaslarınızın ve bağ dokularınızın en derin katmanlarındaki gerilimi azaltmak için yavaş vuruşlar ve derin parmak basıncı kullanacaktır. Masaj 60-90 dakika sürecektir.

sırt Masajı

(Anti) Selülit Masaj

Selülit olan bölgedeki kan dokusunu ve lenf dokusunu hareketlendiren (anti) selülit masaj, hasar almış dokuların kan dolaşımını ve gözeneklerin açılmasını, selülitli bölgede oluşan yağın dışarı atılmasını ve cildin yenilenmesine de destek olur.

Omuz Masajı

Bali Masajı

Bali masajı, vücutta kanın dolaşımını hızlandıran ve artıran, kas ve eklem ağrılarını da azaltmaya yardımcı bir masajdır. Esneme hareketleriyle ve refleksoloji derin doku  hareketlerinden oluşan bir masaj türüdür. vücuda güçlü basılar ile yapılır ve vücudun kan dolaşımının hızlandırmasına yardımcı olur gergin kasların gevşemesini sağlar. Orta şiddette uygulanan darbeler ile yüzeysel kas ve yağ tabakalarının altındaki kısımlara ulaşılır. Bu darbeler sayesinde vücut atıklarından arınıp bakteri ve  mikroplardan da temizlenmek için yardımcı olan lenf bezlerindeki dolaşımı hareketlendirir. Bu masaj türü doğal yağlarla yapılır. Vücudun enerji seviyesini yükseltir dinç hissetmenizi sağlar.

antalya-masaj-spa-kepez-lara-masaj-salonları.jpg

Anti Stres Masajı

Bu masajda mühim olan masajın yavaş ve ritmik hareketlerle yapılmasıdır. Hamam sauna ve Masaj uygulamalarının insanlarda kasları gevşetme gibi etkileri vardır. sırt bölgesinden başlayıp yumuşak bir bası ile bacak bölgesine doğru inişler yaparak bedeninizdeki dokuların ve kasların tamamen gevşetme sağlanır. Anti stres masaj bedenimizde baş bölgesinden başlayarak ayak tabanına kadar olan bölgelerimizi kapsar.  Bedeninizde oluşan gerilimve stress i giderir.